ВІТАННЯ колегам Хорольщини до Дня психолога
ВІТАННЯ колегам Хорольщини до Дня психолога
23 квітня – День психолога

Ми там – де потрібна допомога!

Сучасний навчальний заклад неможливо уявити без практичного психолога і соціального педагога. Разом з їх появою у заклад прийшла допомога дітям у адаптації до нових умов, подоланні труднощів спілкування, а у педагогів і батьків з’явилася можливість отримати компетентну соціально-психологічну інформацію.
Психологічна служба системи освіти району створена в 1995 році, тобто переступила 17 річний рубіж. Це - період юності із першими досягненнями і розчаруваннями, перемогами і сумнівами. Ми захоплювались, коли нашу роботу визнавали, і розчаровувались, коли вона не цінувалася. За цей час вона зросла, вдосконалилася, набула чітких обрисів і визнання на рівні району. Нещодавно до дружної творчої сім’ї практичних психологів приєднались і соціальні педагоги та створена районна психолого-медико-педагогічна консультація при методичному кабінеті відділу освіти, що дозволило забезпечити комплексний соціально-психологічний супровід дітей, педагогів, батьків.
Діяльність служби сьогодні - це виявлення психологічних та соціальних проблем в навчальних закладах району і шляхів їх подолання; наукові розробки з даних проблем та методичне забезпечення їх розв’язання; розробка та проведення соціально - психологічних досліджень в закладах освіти району; психологічна допомога учасникам навчально - виховного процесу: учителям, дітям, батькам.

Аналіз діяльності служби району дозволяє говорити про позитивну динаміку її розвитку. Питання кадрового забезпечення потребує особливої уваги. На даний час в навчальних закладах району введено 9 ставок практичних психологів (в 16 навчальних закладах), 8 ставок соціальних педагогів (в 17 навчальних закладах) та 1 ставка практичного психолога в дошкільний навчальний заклад "Веселка". Саме ці фахівці здійснюють супровід дітей на різних вікових етапах, проводять діагностику, корекцію недоліків пізнавальної та емоційно-вольової сфери, інтелектуального та особистісного розвитку, надають кваліфіковані консультації всім учасникам навчально-виховного процесу, проводять просвітницьку та профілактичну роботу щодо пропаганди здорового способу життя, протидії торгівлі людьми, профілактики насильства в освітньому середовищі.
Психологічна служба Хорольської гімназії з волонтером Корпусу Миру США в Україні Марго Полсон протягом 2010-2011 року впроваджували проект "Червона стрічка змін", в даний час спільно із Корпусом миру США в Україні психологічна служба реалізує серед навчальних закладів Хорольського району соціальний проект „Зупинимо СНІД разом”.
Працівниками психологічної служби району розроблено 34 корекційно-розвивальних та просвітницьких програм. Вісім програм пройшли фахову та науково-методичну експертизу і затверджені Головним управлінням освіти і науки Полтавської облдержадміністрації та дозволені до використання в навчальних закладах області. Три програми, розроблені психологами занесені до анотованого каталогу кращого досвіду психологічної служби України, пройшли експертизу та дозволені до використання у навчальних закладах України.
Слід говорити про те, що на сьогодні досить поширеним є нерозуміння ролі та місця практичного психолога у закладі освіти, покладання невиправданих надій на такого спеціаліста. Лобіювання питань психології на усіх рівнях: батьківський колектив, заклад освіти, відділ освіти – є пріоритетним варіантом вирішення цієї проблеми.
Перед психологічною службою Хорольщини постають широкі перспективи.

Позитивне вирішення питання забезпечення практичними психологами та соціальними педагогами навчальних закладів у сільській місцевості, особливо дитячих садків сприятиме налагодженню соціально-психологічного супроводу дітей та підлітків, зокрема тих, які виховуються у неблагополучних сім’ях.
Робота служби – щоденна кропітка діяльність орієнтована на майбутнє. Звернувшись до психолога та соціального педагога, ви маєте реальну можливість знайти вихід із складної ситуації.
Ми будемо раді, якщо наші зусилля і професійні здібності стануть вам у пригоді! Ми чекаємо Вас щодня! Ми поруч!

Дорогі колеги!
Вітаємо Вас із професійним святом – Днем психолога!
Ви даруєте людям повагу і розуміння, допомогу та зцілення.
Нехай Вам вистачає мудрості й любові для кожного,
Хто звертається до Вас за допомогою.
І не забувайте бути щасливими самі!

Методист районного методичного кабінету,
який відповідає за питання психологічної
служби системи освіти району Олена Олексюк

Джерело: http://horol.info
Категорія: Новини (місцеві) | Додав: Monti (30.04.2012) | Автор: м. Хорол Переглядів:1800 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]Онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Хто був на сайті сьогодні
Використання матеріалів дозволяється при посиланні на horol.info
© Майструк Є. 2010 - 2019