ХОРОЛЬСЬКА ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ
ХОРОЛЬСЬКА ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ
Здаєш житло - плати податки
В Хоролі є навчальний заклад - Хорольський агропромисловий коледж Полтавської державної аграрної академії., а значить і немало студентів, які потребують житла. Це починаєш розуміти, щойно на календарі минає 1 вересня. З приходом осені і впродовж навчального року чисельність жителів міста значно збільшується, відповідно, - зростає попит і на найм житла. Зупинки, дошки оголошень нашого міста рясніють оголошеннями на кшталт: « здам квартиру чи кімнату», «зніму кімнату недорого»…
Багато Хорольчан беруть до себе на квартиру одного-двох, а де-хто і трьох студентів, при цьому, не задумуючись над тим, що такий сезонний бізнес – оподатковується.
Отже, щоб здавати власне майно (у даному випадку квартиру, або кімнату) в оренду не обов’язково реєструватись приватним підприємцем. Цей вид діяльності може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм п. 170.1 ст. 170 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ без реєстрації орендодавця підприємцем.
Згідно з п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування).
Якщо орендар - фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання, то відповідальним за нарахування та сплату податку до бюджету є орендодавець.
При цьому, такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок на доходи фізичних осіб до бюджету щоквартально протягом 40 календарних днів.
Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються ним у річній податковій декларації. Декларація подається щорічно до 1 травня.
Тобто, ті громадяни, які здають квартири, або кімнати самостійно повинні подати за підсумками року декларацію, і самостійно сплатити податок.
Шановні Хорольчани - орендодавці житла, завітайте до Хорольської МДПІ за адресою – м.Хорол, вул.Кременчуцька – 44 та задекларуйте свої доходи і сплатіть податки, адже оголошення читають не тільки студенти, а й працівники податкової інспекції. Крім того, як правило, пильні сусіди регулярно сигналізують податківцям про студентів – квартирантів.
Завідувач сектору взаємодії із ЗМІ
та громадськістю МДПІ Світлана Тинянкіна
В.о.начальника МДПІ І.А.Цілуйко

Джерело: http://horol.info
Категорія: Новини (місцеві) | Додав: Monti (15.03.2013) | Автор: м. Хорол Переглядів:586 | Теги: horol. info | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]Онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Хто був на сайті сьогодні

MontiВикористання матеріалів дозволяється при посиланні на horol.info
© Майструк Є. 2010 - 2019