ХОРОЛЬСЬКА ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ
ХОРОЛЬСЬКА ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ
Мобілізуємо зусилля, аби мати результати
Інтерв'ю начальника Хорольської МДПІ Наталії Корж
Днями виповнився рік відтоді, як Наталія Анатоліївна, – справжній професіонал, надзвичайно мудра, талановита і працьовита жінка, очолила Хорольську міжрайонну державну податкову інспекцію.
За її словами, рівномірне забезпечення надходжень до бюджету, або швидше їх рівномірне збільшення – характерна особливість діяльності податківців Хорольщини.
Наталія Анатоліївна, яким для Вас був цей перший рік роботи, і яких показників досягли податківці Хорольської МДПІ в 2012році?
Скажу відверто, він був досить непростим. Перш за все необхідно було ретельно вивчити податковий потенціал району, провести кадрові зміни, забезпечити виконання завдань із надходження платежів до бюджетів усіх рівнів та дотримання повноти та своєчасності сплати платежів до бюджету.
За підсумками 2012 року МДПІ до бюджетів усіх рівнів мобілізовано платежів в сумі 124,6 млн. грн., що більше минулого року на 27,3 млн. грн., або на 28 відсотків.
До державного бюджету МДПІ за 2012 рік зібрано податків у сумі 29,0 млн. грн., що більше минулорічного обсягу збору на 1,2 млн. грн., або на 4,5 відсотків.
Нарощено обсяги збору по провідних платежах: податку на прибуток – на 0,2 відс., податку на додану вартість (загальний фонд) – на 23,5 відсотків.
За 2012 рік до місцевих бюджетів МДПІ мобілізовано податків та зборів в сумі 95,7 млн. грн., що перевищує рівень відповідного періоду минулого року на 26,1 млн. грн., або на 37,5 відсотків.
Забезпечено приріст надходжень по податку з доходів фізичних осіб – на 31,8 відс., по платі за землю – на 49,9 відс., по єдиному податку – ріст в 2,8 рази.
В 2012 році по Хорольському району найбільша частка податків до зведеного бюджету зібрана в промисловості – 35,6 відс., в сільському господарстві – 33,3 відсотків.
Рівень збору податків в промисловості збільшився на 64,2 відс., або на 10,7 млн. гривень.
В розрізі платників значну частку податкових надходжень забезпечено завдяки ряду підприємств: публічному акціонерному товариству “Хорольський механічний завод” 20,1 відсоток, публічному акціонерному товариству “Хорольский молококонсервний комбінат дитячих продуктів” 9,9 відсотка від загальної суми надходжень до зведеного бюджету.
За 2012 рік по Хорольському району підприємствами сільського господарства перераховано до бюджетів усіх рівнів 27,3 млн. гривень. Питома вага цих надходжень в показниках району становить 33,3 відсотків. Порівняно з відповідним періодом минулого року збір податків до зведеного бюджету по підприємствах сільського господарства збільшився на 10,7 млн. грн., або на 64,2 відсотків.
Найбільші надходження надійшли від слідуючих сільськогосподарських підприємств: товариство з обмеженою відповідальністю «Мусіївське», товариство з обмеженою відповідальністю агрофірма «Хорольська», сільськогосподарський виробничий кооператив «Перемога».
Проведена робота по залученню платників податків до подання податкової звітності засобами телекомунікаційного зв’язку.
Станом на 01.01.2013 р. по МДПІ із 125 платників податку на додану вартість юридичних осіб посилені сертифікати мають - 123, що становить 98,4 відсотків, а із 15 платників податку на додану вартість фізичних осіб – 15 платників, що становить 100 відсотків. Загальна кількість платників податку на додану вартість по МДПІ – 140 осіб, з них мають посилені сертифікати – 138 осіб, що становить - 98,57 відсотків.
Що найбільше запам’яталося у Вашій роботі в 2012 році?
Це однозначно, будівництво і здача 26 червня 2012р в експлуатацію центру обслуговування платників податків в м.Хорол та 28 серпня 2012р. в смт.Семенівка. Сервісні центри знаходяться в будівлях податкових інспекцій головного офісу та Семенівського відділення. У приміщеннях тепло, світло, для відвідувачів з обмеженими можливостями оснащені пандусами. На стендах розміщено необхідну інформацію, а на плазмовому моніторі транслюються відеоролики на податкову тематику. У Центрах є доступ до Єдиної бази податкових знань та Інтернету. Облаштовано місця для заповнення звітності платниками податків та зручні дивани.
Основні принципи роботи фахівців Центру – це неупередженість, ввічливість та доброзичливість, надання повної, достовірної інформації та послуг у максимально стислі строки.

Що спонукало Вас очолити одну з найвідповідальніших служб і що найголовніше в роботі?
Очолити міжрайонну державну податкову службу було одним з найвідповідальніших кроків в моєму житті. Знання, досвід, професіоналізм приходило до мене завдяки щоденній наполегливій праці та втілення вагомих людських факторів, якими наділені були попередні керівники- Олександр Васильович Рибалка, Ганна Григорівна Дерюга, Михайло Володимирович Стригун. Отже, було з кого брати приклад та навчитися високій відповідальності за доручену справу.
Я думаю, усі погодяться зі мною в тому, що найголовніше у нашій роботі – це люди, без вміння та твердої волі яких не могло би бути наших сьогоднішніх здобутків, люди – які на своїх постах забезпечують виконання важливих і складних функцій, поточних і стратегічних завдань держави.
Які показники сьогодні характеризують роботу податкової служби району?
Зокрема, у січні-лютому 2013 року податковою інспекцією забезпечено збір 21,5 млн. грн. платежів до бюджетів усіх рівнів. Це на 3,5 млн. грн. (19,6%) більше ніж за відповідний період минулого року. До Державного бюджету за січень-лютий 2013 року мобілізовано 7,8 млн. грн. Місцевий бюджет у січні 2013 року отримав 13,7 млн. грн., що на 2,2 млн. грн. більше надходжень січня-лютого 2012 року.
Над чим працює сьогодні податкова інспекція, крім забезпечення надходжень до бюджету?
Поряд з виконанням основного завдання із забезпечення надходжень до бюджетів усіх рівнів податкова служба сьогодні активно працює над удосконаленням процесів адміністрування податків та створенням комфортних умов для ведення бізнесу.
Сьогодні податківці намагаються бути для платників надійним партнером, з яким можна налагоджувати конструктивну співпрацю, впроваджуються кращі зразки сучасного обслуговування платників податків, тому кожен працівник податкової служби повинен працювати над тим, щоб платники податків були проінформовані про зміни податкового законодавства й витрачали менше часу на процедури, пов’язані зі сплатою податків, і безумовно отримували якісні податкові послуги. Для сумлінних платників створюються максимально зручні умови, однак тим підприємцям які намагаються працювати в «тіні» ми і надалі будемо протидіяти, пріоритетним напрямом діяльності податкової служби й надалі залишається боротьба з «тіньовим» бізнесом, виплатою заробітної плати в «конвертах».
На жаль, не всі дії податкової служби, особливо, коли порушуються кримінальні справи, сприймаються зі схваленням. Сьогодні кожний з нас працює в буквальному значенні на передовій лінії. Служба постійно тестує і екзаменує кожного з нас на професіоналізм, моральність, відданість обраній справі. Нам приходиться вирішувати непрості задачі, що вимагають максимальної віддачі сил, енергії і досвіду. Знаю, що напрацьований за два десятиліття позитивний досвід ділового партнерства і взаєморозуміння сприятиме виконанню покладених на службу надзвичайно відповідальних задач і досягненню високих результатів.
Очевидно, що щоденна робота податківця досить напружена, вимагає постійного підвищення рівня кваліфікації, ознайомлення із новим у законодавстві. Чи є у Вас якісь моменти, де Ви черпаєте натхнення?
Переконана, якщо людина не буде отримувати позитивних емоцій, то з часом вона втратить інтерес і до власної професії. Саме тому прагну згуртувати колектив у добрих справах. Дуже приємно, що працівники податкової інспекції взяли активну участь у спортивних змаганнях серед команд податківців області по волейболу та міні-футболу. А ще приємніше, в цих змаганнях команди зайняли перші місця, як по волейболу так і по міні-футболу.
Також, працівники інспекції є шефами Тарасівської ЗОШ. На свята податківці часті гості учнів цієї школи. Стараємося не тільки привітати школярів але й подарувати їм подарунки.
Щорічно проводимо конкурс дитячої творчості «Податки очима дітей».Діти вражають своєю творчістю та обізнаністю у податковій тематиці.
Що Ви хочете побажати своїм колегам?
Я бажаю усім колегам впевненості в тому, що все нами зроблене буде у свій час гідно оцінено, а досвід і мудрість допоможуть виховати молодих фахівців зрілими професіоналами. Тим же, хто порівняно недавно пов'язав свою долю з податковою службою, я хочу побажати стати дійсними професіоналами, мати заслужений авторитет у колег і платників податків.

Розмову вела Світлана Тинянкіна,
завідувач сектору взаємодії із ЗМІ
та громадськістю Хорольської МДПІ

Джерело: http://horol.info
Категорія: Новини (місцеві) | Додав: Monti (15.03.2013) | Автор: м. Хорол Переглядів:1073 | Теги: horol.info | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]Онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Хто був на сайті сьогодні
Використання матеріалів дозволяється при посиланні на horol.info
© Майструк Є. 2010 - 2019