ХОРОЛЬСЬКА ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ
ХОРОЛЬСЬКА ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ
Хорольська МДПІ підбила підсумки роботи за 4 місяці 2013 року
За січень – квітень 2013 року платники податків Хорольської МДПІ до Зведеного бюджету сплатили 39,7 млн.грн., що на 4,1 млн.грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому, до загального фонду Державного бюджету внесено 10,3 млн.грн. Тут найбільша доля належить податку на додану вартість (52,4%), якого надійшло 5,4 млн.грн. та податку на прибуток (44,7%), збір якого протягом січня-квітня становить 4,6 млн.грн.
До місцевого бюджету надійшло 28,3 млн.грн., що на 2,1 млн.грн. більше проти надходжень минулого року. При цьому податку доходів фізичних осіб, що складає найбільшу питому вагу (66,8%) в структурі надходжень до місцевого бюджету, було отримано більше, ніж у 2012 році на 1,6% або на 0,3 млн.грн. За чотири місяці поточного року його надходження склали 18,9 млн.грн.
Налагоджена співпраця податківців та бізнесу в регіоні дає підстави констатувати певні успіхи та сподіватись на подальші здобутки.

Начальник МДПІ Н.А.Корж

На «гарячій лінії» надає роз’яснення
начальник Хорольської МДПІ Наталія Корж

Пропонуємо до уваги відповіді на запитання, які надійшли від платників податків на «гарячу лінію».
-Чи повинен підприємець - платник єдиного податку надати покупцю чек?
Відповідь: Відповідно до п. 6 ст. 9 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі - Закон № 265), реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами – підприємцями, які сплачують єдиний податок.
Разом з тим, згідно із п. 15 ст.3 Закону № 265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані надавати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України від 12 травня 1991 року № 1023-ХІІ «Про захист прав споживачів» (далі – Закон № 1023).
Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, передбачену зазначеним законом, але не може бути підставою для застосування до порушника адміністративних чи фінансових санкцій, передбачених законодавством з питань оподаткування. Таким чином, фізична особа – підприємець - платник єдиного податку зобов’язаний надати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передавання прав власності на них від продавця до покупця. У разі, невидачі на вимогу покупця товарів (послуг) відповідного документу фізичні особи – підприємці, які сплачують єдиний податок, притягаються до відповідальності, передбаченої Законом № 1023.
-Скільки потрібно придбавати торгових патентів, якщо в одному приміщенні надається декілька видів побутових послуг?
Відповідь: Платні послуги для цілей оподаткування – це діяльність, пов’язана з наданням побутових послуг для задоволення особистих потреб замовника за готівку, а також з використанням інших форм розрахунків, включаючи платіжні картки. Перелік платних побутових послуг визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пп. 267.4.6 п. 267.4 ст. 267 розділу ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV для провадження торговельної діяльності, діяльності з надання платних послуг та діяльності з торгівлі валютними цінностями торгові патенти придбаються окремо для кожного пункту продажу товарів, пункту з надання платних послуг, пункту обміну іноземної валюти. У разі якщо суб’єкт господарювання в одному приміщенні здійснює декілька видів побутових послуг ним може бути придбано один торговий патент. Ставки збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, зокрема, на здійснення діяльності з надання побутових послуг, встановлюються рішеннями органів місцевого самоврядування і диференційовані залежно від місцезнаходження об’єкта з надання побутових послуг та виду побутових послуг.
-В який термін можна отримати ідентифікаційний номер?
Відповідь: Отримати реєстраційний номер картки платника податків (або, як ми звикли його називати, ідентифікаційний номер) можна не тільки за місцем проживання, а й у відділенні податкової служби за місцем отримання доходів чи за місцезнаходженням іншого об’єкта оподаткування.
Також до відділень ДПС за місцем отримання доходів можна звертатися для повторного отримання картки (наприклад, за умов її втрати), внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків або отримання з нього даних про суми виплачених доходів.
Картку платника за місцем офіційної реєстрації громадяни отримуватимуть протягом 5-ти днів, за місцем отримання доходів – протягом 10-ти днів.
За бажанням платника у паспорт громадянина України вноситься відмітка з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю
Хорольської МДПІ
Начальник МДПІ Н.А.Корж

Джерело: http://horol.info
Категорія: Новини (місцеві) | Додав: Monti (18.05.2013) | Автор: м. Хорол Переглядів:537 | Теги: horol. info | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



Онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Хто був на сайті сьогодні




Використання матеріалів дозволяється при посиланні на horol.info
© Майструк Є. 2010 - 2019