ХОРОЛЬСЬКА ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ
ХОРОЛЬСЬКА ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ
У Міндоходів не ставлять за мету штрафувати тих, хто не встиг перейти на електронну касову стрічку

3 01.01.2013 введено в дію норми абзаців другого та третього п. 7 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон №265) щодо обов'язкового подання суб'єктами господарювання електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку.
Відповідальність за неподання звітності в електронному вигляді згідно з п. 9 ст. 17 Закону №265, настає з 01 липня 2013 року. Разом з тим, 21.06.2013 Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України» щодо відстрочення настання відповідальності за неподання електронної звітності.
Законодавчим актом перенесено термін набрання чинності абзаців 13-15 пп. 9 п. 25 розділу I Закону «Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України», положеннями яких встановлена відповідальність суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за неподання до органів державної податкової служби звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв’язку з 1 липня 2013 року на 1 січня 2014 року.
Таким чином, починаючи з 01.01.2013 року суб’єкти господарювання, які використовують РРО та не забезпечують подачу звітної інформації до органів Мін доходів України порушують вимоги Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Шановні суб’єкти господарювання, Хорольська ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області закликає дотримуватись вимог ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та звернутися до центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій для забезпечення використання РРО, що мають можливість подання до органів державної податкової служби звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, по дротових або бездротових каналах зв’язку, або доопрацювання наявних РРО шляхом приєднання модемів.
Використання електронної касової стрічки звільнить вас від необхідності купівлі паперового аналогу та зберігання копій чеків протягом 3 років. Крім того, цифрове звітування не потребує додаткових витрат часу. Щойно надруковано чек – на сервер одразу без участі людини надходить інформація про операцію. Також новація завдяки безконтактному спілкуванню підприємців з інспекторами сприятиме зменшенню кількості перевірок, адже у Міністерстві зможуть дистанційно стежити за «чистотою» готівкових розрахунків.

ГУ Міндоходів нагадало фізособам – підприємцям про терміни сплати єдиного соціального внеску
Як звітувати ФОП, що обрали загальну систему оподаткування без використання найманої праці. Так, згідно з Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» фізичні особи – підприємці є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Такі платники зобов’язані сплачувати ЄВ, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року. Втім відповідно до розділу ІV Інструкції про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 27 вересня 2010 року № 21-5, платники єдиного внеску сплачують єдиний внесок за себе у вигляді авансових платежів протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада. Розмір авансових внесків становить 25 відсотків річної суми внеску, обчисленої від суми, визначеної органами Міндоходів для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності.
Суми єдиного соцвнеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку за календарний рік (до 10 лютого наступного року) на підставі даних річної податкової декларації, та не можуть бути меншими за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Для окремих категорій застрахованих осіб нарахування і сплата єдиного соцвнеску здійснюється за рахунок коштів державного бюджету
Згідно Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» нарахування та сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування здійснюється за рахунок коштів державного бюджету в порядку, встановленому Кабінетом Міністерів України, але не менше мінімального страхового внеску за кожну особу з числа наступних платників:
- батьків - вихователів дитячих будинків сімейного типу, прийомних батьків, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства;
- осіб, які проходять строкову військову службу у Збройних Силах України, інших утворених відповідно до закону військових формуваннях, Службі безпеки України, органах Міністерства внутрішніх справ України та службу в органах і підрозділах цивільного захисту;
- осіб, які відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
- одного з непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікунів, піклувальників, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, а також непрацюючих працездатних осіб, які здійснюють догляд за інвалідом I групи або за престарілим, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу або компенсацію відповідно до законодавства.
Нагадуємо, нормативно – правові акти щодо єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування можна переглянути на офіційному сайті Міністерства доходів і зборів України за посиланням http://minrd.gov.ua/zakonodavstvo/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-/. Актуальні запитання – відповіді з ЄСВ містяться у «Базі знань» (електронний сервіс на офіційному сайті Міністерства).
Які дії підприємця, якщо він змінив місце проживання
Хорольська ОДПІ повідомляє, що у відповідності до Закону України „Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб – підприємців” зміна прізвища, ім‘я та по батькові або місця проживання фізичної особи – підприємця підлягають обов‘язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів єдиного державного реєстру.
Держреєстратор проводить державну реєстрацію зміни імені або місця проживання фізичної особи – підприємця та при цьому замінюється і свідоцтво про державну реєстрацію підприємця.
У разі, якщо нове місце проживання розташоване на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, то реєстраційна справа передається за новим місцем обліку платника.
Громадяни України, а також іноземці чи особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, зобов‘язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання і письмово повідомити про це відповідний орган реєстрації.
Протягом десяти робочих днів з дати державної реєстрації зміни місця проживання підприємець зобов‘язаний передати за описом реєстраційну справу державному реєстратору за новим місцем проживання.
Отже, відповідно до діючого законодавства фізична особа – підприємець зобов‘язаний протягом 10 днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання, про що робиться відмітка у паспорті цієї фізичної особи, та згідно із вимогами статті 9 Закону про реєстрацію, внести зміни до відомостей про фізичну особу – підприємця, що тягне за собою зміну свідоцтва про державну реєстрацію.
Хорольська ОДПІ: Дохід від продажу одного автомобіля не оподатковується
Відповідно до положень Податкового кодексу України з 2013 року дохід, отриманий фізичною особою – платником податку від продажу або обміну протягом звітного року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла або мопеда, не підлягає оподаткуванню.
Про це повідомили у відділі адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Хорольської ОДПІ.
«У разі продажу протягом року двох і більше об’єктів такого майна, отриманий платником дохід підлягає оподаткуванню за ставкою 5%, а для нерезидентів 15 та 17%», – зауважив начальник відділу Владислав Хоменко.
В Хорольській ОДПІ нагадують, що дохід від продажу об'єкта рухомого майна визначається з врахуванням ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта.
Довідково: З 11 червня 2013 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 10.04.2013р. № 403, якою затверджено Порядок визначення середньої ринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів.
Отримання та збереження квитанцій при поданні звітності в електронному вигляді
Після того, як платник надіслав звітність електронкою (засобами телекомунікаційного зв’язку) до органу Міндоходів, він отримує першу та другу квитанції.
Перша квитанція є підтвердженням платнику передачі його податкових документів в електронному вигляді до органу Міндоходів. Ця квитанція надсилається органами Міндоходів на електронну адресу, з якої було надіслано податкову звітність. Якщо на електронну адресу платника не надійшла перша квитанція, то податковий документ вважається неодержаним.
Підтвердженням платнику прийняття його податкових документів до бази даних Міндоходів є друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі. В ній визначаються:
- реквізити прийнятого податкового документа в електронній формі,
- відповідність податкового документа в електронній формі затвердженому формату (стандарту) електронного документа,
- результати перевірки електронних цифрових підписів (далі – ЕЦП),
- інформація про платника податків,
- дата та час приймання,
- реєстраційний номер,
- податковий період, за який подається податкова звітність,
- дані про відправника квитанції.
На цю квитанцію накладається ЕЦП органу Міндоходів, здійснюється її шифрування та надсилання платнику засобами телекомунікаційного зв’язку.
Другі примірники першої та другої квитанцій в електронному вигляді зберігаються в органі Міндоходів.
Нагадаємо, якщо податковий документ в електронному вигляді надійшов до органу Міндоходів до 16 години, то протягом двох годин з моменту прийняття (неприйняття) платнику надсилається друга квитанція. Якщо після 16 години – протягом перших двох годин наступного робочого дня.
Архів надісланих до органу Міндоходів файлів податкових документів із накладеними на них ЕЦП платника податків та отриманих електронних квитанцій зберігається протягом строку, передбаченого законодавством для зберігання податкової звітності на паперових носіях. Тобто, 1095 днів з дня подання податкової звітності.
Відповідна норма визначена р. ІІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.08 №23.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Хорольської ОДПІ

Начальник ОДПІ Н.А.Корж

Джерело: http://horol.info
Категорія: Новини (місцеві) | Додав: Monti (02.08.2013) Переглядів:602 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]Онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Хто був на сайті сьогодні
Використання матеріалів дозволяється при посиланні на horol.info
© Майструк Є. 2010 - 2019