На найвищій сходинці п’єдесталу
На найвищій сходинці п’єдесталу

В рамках реалізації в районі нових соціальних ініціатив Президента України „Діти – майбутнє України, проведено зустріч голови районної державної адміністрації С.М. Полупана з володарем чемпіонського титулу з жиму штанги лежачи Гайдаєм В.О. Упродовж останнього часу все більше приділяється уваги розвитку й популяризації фізичної культури. І важливим кроком у цьому напрямку є відповідна спрямованість державної політики, а на місцях — робота виконавчої влади й місцевого самоврядування щодо створення і забезпечення належних умов фізичного виховання на базі загальноосвітніх навчальних закладів.

Нам і справді є чим гордитися. І є ким. Гайдай Віталій Олександрович — вихованець спортивного клубу Хорольської гімназії, чемпіон України та Європи серед юнаків із жиму штанги лежачи. Нині — студент ІІІ курсу факультету фізичного виховання Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. Він же і встановив рекорд Європи і України у категорії до 75 кілограмів в екіпіровці серед юнаків віком 18-19 років.
Як поділився під час розмови Віталій Гайдай, зі спортом його, так би мовити, познайомив і запросив займатися старший брат Олександр. Під час навчання у Хорольській гімназії, починаючи з п’ятого класу, юнак виступав у складі її команди гімназії з баскетболу. Згодом, у старших класах, разом з друзями, яких, знову ж таки, об’єднали спортивні амбіції, вирішив спробувати щось інше — піти до секції пауерліфтингу (силового триборства). А вже через півроку наполегливих тренувань і дисципліни Віталій Гайдай виступає вдома і займає третє призове місце у триборстві. Упродовж наступного року виборює перші місця вдома, у турнірах міст Лубен та Полтави. Виступаючи у цих же містах, у 2010-2011 роках, виборює чемпіонський титул.
Як зазначалося вище, 2011 року спортивний клуб „Стимул” стає членом Всесвітнього Альянсу Пауерліфтингу України. І цього ж року Віталій Гайдай у складі команди Полтавської області показує себе під час виступу на всеукраїнських змаганнях - відкритому Кубку України з пауерліфтингу, який проходив у м. Дніпропетровськ. Наступний, 2012 рік, для Віталія пройшов у підготовці до змагань, що відбувалися у м. Ковель, та чемпіонаті світу (м. Луцьк).
2013-й — чемпіонат України у Миколаєві (кількість спортсменів нараховувала 410 осіб а, до складу команди Полтавської області увійшли десять чоловік, з яких 5 — хорольців) та Європи, який проводився в Одеській області, у м. Іллічівськ.
Розповідаючи, Віталій Гайдай звертає найкращі слова на адресу тренера-викладача Романа Миколайовича Гловацького. Адже, у першу чергу, саме на нього, як на керівника, покладається найбільший тягар – організація проведення виступів. А головне – їх фінансування. Спорт – неприбутковий, тому й доводиться шукати спонсорів, які згодні вкладати власні кошти у розвиток обдарованих дітей району.
Щодо планів на майбутнє, то Віталій поки не визначився. Але, однозначно, вони будуть пов’язані з тренерською роботою чи продовженням спортивної кар’єри силовика. Залишається тільки побажати юнакові добрих успіхів у навчанні й нових визначних спортивних перемог.

Джерело: http://horol.info
Категорія: Новини (місцеві) | Додав: Monti (18.08.2013) | Автор: horol.info Переглядів:673 | Теги: hor0l-info | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]Онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Хто був на сайті сьогодні
Використання матеріалів дозволяється при посиланні на horol.info
© Майструк Є. 2010 - 2019