Створення умов для всебічного розвитку підростаючого покоління
Створення умов для всебічного розвитку підростаючого покоління

Велику роботу в напрямку розвитку гармонійно розвинутого молодого покоління відіграють позашкільні навчальні заклади.
Днями на нараді у заступника голови районної державної адміністрації І.О. Штейнберг розглянуте питання щодо розвитку гуртків та секцій позашкілля на селі та напрямків роботи позашкільних навчальних закладів щодо всебічного розвитку дітей молодшого, середнього та старшого шкільного віку.
З питань порядку денного виступили: директор ДЮСШ Т.О.Гордійченко та директор Центру ДЮТ Т.М. Горбенко.

Фізична культура і спорт - одна з галузей, яка по-справжньому сприяє зміцненню авторитету нашої держави на міжнародному рівні. Завдяки спорту нашу молоду країну знають у найвіддаленіших куточках планети. Дитячо-юнацька спортивна школа – одна з найважливіших складових позашкільної освіти, фундамент на якому будуються майбутні спортивні перемоги. Серед основних завдань, над виконанням яких працює навчальний заклад: пошук, розвиток та підтримка юних талановитих спортсменів, залучення до занять фізичною культурою і спортом якнайширшого кола дітей з числа учнівської та студентської молоді.
В рамках реалізації проекту „Полтавщина - дітям” інформуємо про конкретні заходи на виконання нових соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича, щодо збільшення охоплення школярів позашкільною освітою до 50%. Відділ освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації спільно з органами державної влади та місцевого самоврядування проводять комплекс заходів щодо залучення учнівської та студентської молоді до систематичних занять фізичною культурою і спортом, у тому числі в дитячо-юнацькій спортивній школі.
Стан розвитку дитячого та юнацького спорту залежить від рівня взаємодії між спортивною школою та загальноосвітніми навчальними закладами району, що часто відіграє вирішальну роль в якості організації навчально-тренувального процесу, проведенні селекційної роботи по комплектуванню навчальних груп.
В останні роки мережа ДЮСШ залишається не тільки сталою, а й навіть розширилась, за рахунок введення додаткової ставки тренера-викладача, що дало змогу відкрити додаткові групи у Новоаврамівській гімназії, Петракіївському НВК, Хорольській гімназії.
Слід відзначити позитивну динаміку щодо кількості учнів. Якщо в 2012 році в спортивній школі навчалося 277 учнів, то в 2013 році їх кількість зросла до 411, які займаються 6 видами спорту. Середній показник охоплення позашкільною освітою ( в дитячо-юнацькій спортивній школі) по району становить 15,0 %.

Відповідно до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2008 року № 993, навчально-тренувальну роботу з юними спортсменами проводять 15 тренерів-викладачів, з числа яких 9 є штатними працівниками.
Кращими тренерами-викладачами є Доненко Олег Миколайович (баскетбол), Тимошенко Владислав Анатолійович (настільний теніс), Савін Олександр Кузьмич (кікбоксинг), Лапушняк Олег Олексійович (греко-римська боротьба)
Дитячо-юнацька спортивна школа за чіткою організацією своєї роботи та високою якістю педагогічної діяльності тренерсько-викладацького складу є відмінними базами для залучення дітей, підлітків та юнаків до систематичних занять спортом, виховання кваліфікованих спортсменів, гармонійно розвинених членів суспільства.
Найвищий відсоток дітей, що займається спортом у спортивних відділеннях Хорольської ДЮСШ, має Хорольська гімназія - 43%, Вишняківська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 22%, Хорольський НВК - 13%, Хорольська ЗОШ № 3 -12%, Петрівський НВК - 10%
В цьому навчальному році розширено мережу спортивних груп відділення футбол та баскетбол на базі Штомпелівської ЗОШ І-ІІІ ст, Новоавраміської гімназії, Петракіївського НВК, Хорольської гімназії, Покровськобагачанської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
На виконання Державної цільової соціальної програми розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року та відповідної обласної програми, Указу Президента України «Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості», нових соціальних ініціатив Президента України, з метою широкого залучення учнів до гурткової роботи у Центрі дитячої та юнацької творчості за рахунок субвенцій відкриті різнопрофільні гуртки. Дякуючи сільським головам Андріївської (Даниленко В.І.), Петрівської (Лисенко М.М.) та Покровськобагачанської (Левченко А.А.), які переймаються проблемами освіти, у навчальних закладах, розміщених на території названих сільських рад з вересня 2013 року розпочали роботу гуртки. Так, в Андріївській ЗОШ І-ІІІ ст. працюють гуртки: танцювальний «Зоряна» (Бєлова А.А.), фітодизайну з елементами майстерності «Лотос» (Ромащенко М.А.); Петрівському НВК: гурток моделювання та конструювання одягу «Рукодільниця» (Палкан Т.Л.), Покровськобагачанській ЗОШ І-ІІІ ст.: екологічного моніторингу «Джерело» (Мусієнко І.В.), краєзнавчого гуртка «Пошук» та гуртка народної творчості «Радуниця» (Перепеляк В.І.).
Понад 90 учнів відвідують названі гуртки. А це значить, що теперішні вихованці гуртків мають змогу поглибити знання з улюбленої справи, виявити свої здібності і таланти, взяти участь у різноманітних районних та обласних конкурсах. Керівниками даних гуртків працюють учителі цих шкіл – талановиті, романтичні, завзяті ентузіасти.
Звертаємося до усіх голів сільських рад Хорольського району з проханням підтримати почин ваших колег. Вважаємо, що у кожній школі є вчителі, які крім своїх професійних здібностей, можуть розкрити свої таланти у сфері мистецтва, залучити якомога більше дітей до гурткової роботи, а отже зможуть передати їх своїм вихованцям.

Джерело: http://horol.info
Категорія: Новини (місцеві) | Додав: Monti (22.10.2013) Переглядів:972 | Теги: hor0l-info | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]Онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Хто був на сайті сьогодні
Використання матеріалів дозволяється при посиланні на horol.info
© Майструк Є. 2010 - 2019