«Гаряча лінія» щодо адміністрування єдиного соціального внеску
Відповідає на актуальні питання «гарячої лінії» щодо адміністрування єдиного соціального внеску - начальник Хорольської ОДПІ Наталія Корж
В Хорольській ОДПІ цього тижня було проведено черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». Більшість запитань стосувалась адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. На питання платників податків відповідала начальник інспекції Наталія Корж.
- Чи можна звертатись за допомогою до органів Міндоходів у разі, якщо роботодавець затримує виплату заробітної плати?
- Про факти порушення роботодавцем трудового законодавства в частині оплати праці, використання праці нелегалів та виплати заробітної плати «в конвертах» громадяни можуть повідомити фахівців інспекції за телефоном 33-3-01, або звернутись на особистий прийом до керівництва Хорольської ОДПІ.
- Чи звільняються фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку першої та другої групи від сплати ЄСВ на час відпустки та за період хвороби?
- Ні, не звільняються. Фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку першої і другої груп, у період протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів, залишаються платниками спрощеної системи оподаткування, відповідно, мають обов’язок щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування незалежно від того отримували вони дохід у цей період, чи ні.
- Який розмір єдиного соціального внеску застосовує підприємець – платник єдиного податку, який не використовує працю найманих працівників?
- Відповідно до п.4 частини 1 ст.4 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування. Єдиний соціальний внесок для платників, зазначених, зокрема, у пунктах 4 та 5 частини 1 ст.4 цього Закону, встановлюється у розмірі 34,7 відс. визначеної пунктами 2 та 3 частини 1 ст.7 Закону бази нарахування ЄСВ (частина 11 ст.8 Закону №2464).
Пунктом 3 частини 1 ст.7 Закону №2464 визначено, що ЄСВ для платників, зазначених у пункті 4 частини 1 ст.7 Закону №2464, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом №2464. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
-В який термін сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування і не використовують найману працю?
- Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування без використання найманої праці, сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
-Платники можуть сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу.
-Яка відповідальність передбачена до роботодавця за неподання або несвоєчасне подання звіту щодо єдиного внеску?
- Відповідно до частини 1 статті 26 Закону 2464-VI за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність.
-Згідно з статтею 165 примітки 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року №8073-Х неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
-Повторне за рік вчинення таких дій особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
-Де можна отримати програму для подання Звіту з єдиного внеску в електронному вигляді?
Безкоштовне програмне забезпечення, яким можна скористатися під час подання звітності з ЄСВ, за допомогою безкоштовних ключів, виданих Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів, можна завантажити з таких ресурсів:
- Програмне забезпечення для формування, підписання та подання звітності «М.Е.Doc.» – http://me-doc.com.ua;
- Програмне забезпечення для формування та подання звітності «iFin Zvit»– http//zvit.ifin.ua.
- Програмне забезпечення для підписання та подання звітності «ДПС Захист Звітності» http://acskidd.gov.ua/dps_zvitnist
- Програмне забезпечення для підписання та подання звітності «SONATA»
http://sonata.biz.ua/

Інформаційно-комунікаційний сектор
Хорольської ОДПІ

Начальник Н.А.Корж

Хоменко В.В.
Ігнатенко С.О.

Джерело: http://horol.info
Категорія: Новини (місцеві) | Додав: Monti (16.12.2013) Переглядів:766 | Теги: hor0l-info | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



Онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Хто був на сайті сьогодні

Monti



Використання матеріалів дозволяється при посиланні на horol.info
© Майструк Є. 2010 - 2019