Головна » Статті » Корисно знати і вміти

У категорії матеріалів: 26
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 3 »

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

Великий піст-2017. Усвідомлення важливості посту і його значення .

Великий піст в цьому році починається 27 лютого і вважається одним з найбільш важливих для дотримання. Його мета досить проста - підготувати людину до святкування найвизначнішого свята в році - Великодня. Піст йде від древніх писань, де Ісус подорожував в пустелі сорок днів. Весь цей час людині слід відмовляти собі в їжі, молитися і каятися, ходити в церкву і прославляти Ісуса Христа.
Піст - це завжди період утримання в усьому, що може принести задоволення людині. Це час створено для роздумів, а не для ведення звичайного життя з відмовою від ситого їжі. Більш того, саме в пост Церква рекомендує думати над усім, що істотно, що важливо, що дійсно допоможе вам зрозуміти суть існування. Піст - це час покаяння, це час довгих молитов і усвідомлення власного життя. Ви повинні розумієте, що суть утримання набагато ширше. Віруючі люди, які вирішили себе обмежити в ім`я очищення, накладають вето не тільки на своє меню, вони утримуються від різних розваг, від видовищних заходів і масових зборищ, які проводяться з метою розважити народ. Саме з цієї причини в Пост ніколи не проводяться весілля - для створення сім`ї і нового міцного союзу достатньо часу в році, але ось час Великого посту - це зовсім інше. Під час посту люди також відмовляються від шкідливих звичок, від тих задоволень, які в усі часи вважалися людськими слабкостями. В Пост рекомендується відмовлятися і від перегляду телевізора - особливо, коли мова йде про розважальні програми або ж художніх кінофільмах. Це час рекомендується заповнити молитвами і думками про покаяння, про людське існування. Якщо ви хочете знати, коли почнеться православний піст, то повинні розуміти, що постом можна вважати тільки лише відмова від їжі, це не буде правильно. У такому випадку, ви будете лише дотримуватися дієти, і нічого більше, ви не будете більше виконувати нічого, що наказано постом. А це означає лише те, що ви не зрозуміли його призначення і суті, і будете лише думати про те, що очищається ваше тіло. Якщо ви готові дотримуватися посту, то підійдіть до цього з усією відповідальністю. Відмова від їжі постом не рахується, і ніколи не вважався. Але, якщо ви готові присвятити 40 днів покаянню і молитвам, то вам буде цікаво не тільки те, коли почнеться Великий православний піст, але і те, яке меню дозволено в 7-ми тижневий піст.
Тривалість Великого посту разом зі Страсною седмицею - 48 днів. Пост або говіння, - це відмова не тільки від певної їжі, але й від усіх шкідливих звичок і веселощів.
Протягом усього посту віруючий повинен повністю відмовитися від таких продуктів, як м'ясо (яловичина, свинина, птиця), молоко, сир, масло, сметана, яйця, жир.
Понеділок, середа і п'ятниця кожного тижня посту - сироїдіння, тобто, в ці дні продукти можна вживати тільки в сирому вигляді без термічної обробки, причому прийом їжі повинен відбуватися один раз на добу.
У вівторок та четвер кожного тижня дозволяється приймати їжу тільки ввечері, також дозволяється готувати їжу, але без додавання олії (рослинного походження).
У вихідні дні (суботу та неділю) віруючим дозволяється їсти три рази на добу, причому в їжу можна додавати олію (тільки рослинну і зовсім трохи). Також церквою дозволяється пити вино (в невеликих кількостях).
Риба дозволяється в Благовіщення Пресвятої Богородиці (7 квітня) та у Вербну неділю (в 2017 році 9 квітня). В Лазареву суботу (у 2017 року 8 квітня) дозволяється рибна ікра. У страсну п'ятницю (в 2017 році 14 квітня) не можна вживати їжу до виносу плащаниці.
Для деяких категорій людей допустимі послаблення в їжі під час посту: для хворих, для тих, хто займаються важкою працею, для вагітних і годуючих жінок і т. д. Але для цього необхідно порадитися з духівником.
У дні Великого посту, а також в підготовчі тижні до посту забороняється церковнослужителям проводити обряди вінчання. Але це стосується вінчання, а не традиційних весіль. Щодо останніх у церкви немає єдиної відповіді - одні священики запевняють, що молодята, зігравши весілля з урахуванням канонів і приписів посту, не порушують богослужбовий статут, інші ж, навпаки, категорично забороняють і вінчатися, і одружуватися.
Піст без молитви - це зовсім не піст. Церква рекомендує під час посту звільнити для молитви хоча б по 10 хвилин вранці і ввечері. Можна читати звичайні ранкові та вечірні молитви, покаянні молитви або Псалтир.
Варто повністю відключати телевізор, вводити мораторій на відвідання блогів, форумів і соціальних мереж - кожен вирішує сам. Деякі благочестиві християни взагалі протягом усього посту утримуються від перегляду телевізора. Що стосується богослужінь, то потрібно намагатися відвідувати їх, як тільки надається така можливість. Якщо ж її немає, то можна заповнити прогалину тим, що вдома вичитувати повністю або частково, в залежності від часу і сил, які-небудь великопісні служби.
Піст завершується в ніч на Світле воскресіння. Великдень у 2017 році святкуватиметься 16 квітня.
http://ua.112.ua/
Корисно знати і вміти | Переглядів: 279 | Додав: Monti | Дата: 28.02.2017 | Комментарі (0)

До уваги пенсіонерів!
Управління Пенсійного фонду України в Хорольському району роз’яснює особливості виплати пенсій
за січень 2017 року

Зазвичай пенсії виплачуються щомісяця у період з 4 по 25 число в установлену дату виплати, яка відома кожному пенсіонеру.
З метою забезпечення своєчасної виплати пенсій з урахуванням святкових та вихідних днів у січні 2017 року 21 грудня Урядом прийнято рішення, яким встановлено, що частково пенсію за січень 2017 року буде виплачено у грудні 2016 року.
Пенсіонерам, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії з 4 по 15 січня 2017 р. включно, пенсія на їх банківський рахунок буде зарахована у період з 27 по 29 грудня.
Пенсіонерам, які отримують пенсію через поштові відділення і мають дату виплати пенсії з 4 по 10 січня 2017 р. включно, пенсія буде виплачуватися починаючи з 27 грудня.
Пенсіонерам, які з різних причин не зможуть отримати пенсію за січень 2017 року на поштових відділеннях в останні дні грудня, зможуть отримати її починаючи з 5 січня.
Для пенсіонерів, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії з 16 по 25 січня або через поштові відділення і мають дату виплати пенсії з 11 по 25 січня пенсія буде виплачуватись в звичайному режимі в установлені дати виплати.
З усіх питань, пов’язаних з виплатою пенсій, пенсіонери можуть звертатись до Контакт-центру Пенсійного фонду України 0-800-503-753 (зі стаціонарних телефонів - безкоштовно), або до управління Пенсійного фонду України в Хорольському районі (тел.34-0-44, 34-1-80,3 4-3-47).
Начальник управління О.Я.Торяник
Корисно знати і вміти | Переглядів: 530 | Додав: Monti | Дата: 27.12.2016 | Комментарі (0)

Что приготовить для встречи года Петуха 2017, что должно быть на новогоднем на столе 2017
1. Мучные изделия, рис, крупы, зерна кукурузы
Задорному и горделивому Петуху больше всего придутся по вкусу блюда и десерты, содержащие пшеничную муку, рис, крупы, зерна кукурузы. Поэтому смело стряпайте пельмени с мясной начинкой (подойдет любое мясо, кроме мяса птицы, особенно куриного), готовьте канапе на шпажках с разными видами хлеба, сыра, колбасы, красной рыбы, креветками. Закажите или сами состряпайте пиццу. Символу года не может не понравиться идея: насыпать поверх салатов мелкие сухарики домашнего приготовления.
2. Рыбные блюда
Не возбраняются и рыбные рецепты. Красиво будет смотреться блюдо с заливной рыбой, расцвеченное всеми цветами радуги. Новогодний стол в год Красного Огненного Петуха должен быть особенно пестрым и ярким!
2. Новогодние напитки в Год Петуха
Сказанное выше в той же мере относится и к новогодним напиткам! Вкусные жидкости веселых расцветок способны усилить праздничное настроение и одновременно польстить цветастому Петуху. Кроме шампанского, этого никогда не стареющего тренда новогоднего застолья, поставьте на стол в красивых бокалах различные соки, крюшоны, морсы, коктейли, а в вазе подайте разноцветные кубики льда, которые можно приготовить без помощи специальных пищевых красителей, просто залив загодя и заморозив формочки с различными соками ярких оттенков.
3. Грибы, красная икра, фрукты, овощи
Добавьте в новогодний рацион для встречи года Петуха грибочки, красную икру, фрукты, овощи. Не забудьте, что нынешний Петух – пылающий, огненно-красный, поэтому на праздничном столе в новогоднюю ночь желательно присутствие как можно большего количества продуктов красного, рыжего, оранжевого цвета. Это могут быть красные перцы с начинкой, фаршированные помидоры, а также цветы и фигурки из моркови и свеклы, обильно украшающие разные тарелки с салатами и горячим. Прекрасным выбором для украшения стола для встречи года пламенного Петуха будут алые и густо-желтые ягоды, красные яблоки, лиловый виноград и оранжевые цитрусовые.
4. Декор с символом 2017 года
Владыка 2017 года обязательно оценит любой креатив в декоре, содержащий его изображение: это может быть скатерть, расшитая петухами, различные фигурки из теста и овощей, украшающие праздничное пиршество, посуда и прочее оформление новогоднего стола с символикой 2017 года по восточному календарю.
Символика 2017 года по восточному календарю - Петух
5. Что может не понравиться хозяину года
Постарайтесь не обидеть голосистого владыку года открытым использованием в новогоднем меню куриных и прочих яиц, не говоря уже о курином мясе. Салаты придется готовить по таким рецептам, в которых отсутствуют вареные белки и желтки, а также мясо любой птицы. "Скрытое" использование яиц вполне допустимо, это касается новогодней выпечки: пиццы, тортов, караваев, новогоднего печенья и пирогов. Фигурки петушков и курочек с использованием вареных яиц выставлять на новогодний стол 2017 тоже нежелательно.
Лучше добавьте как можно больше выпечки и бутербродов с разными сортами хлеба – именно так вы легче всего добьетесь благосклонности задиристого Петуха, встречая новый 2017 год в соответствии с его вкусами.
http://www.newwoman.ru/ng.html
Корисно знати і вміти | Переглядів: 292 | Додав: Monti | Дата: 27.12.2016 | Комментарі (0)

Какие праздничные новогодние блюда приготовить в Год Петуха?
Важно знать!
Для начала стоит дать важный совет тем, кто хочет добиться расположения покровителя года – Петуха. На новогодний стол ни в коем случае не помещайте блюда, в состав которых входит курятина и любое мясо птицы. Хозяин года может не на шутку обидеться и на протяжении всего года оставить вас без своей опеки.
Петух станет вашим покровителем, если вы проявите фантазию при украшении не только праздничного стола, но и приготовленных блюд. И не жалейте зелени!
На этот раз в новогоднее меню включите как можно больше различных овощей (свежих и маринованных). Особенно это касается тех даров огорода, которые имеют красный, оранжевый, золотистый и желтый цвета. Например, морковь, картофель, свекла, томаты, редис, перцы.
1. Горячие закуски
От использования жирных сортов мяса лучше отказаться, готовьте блюда из кролика и телятины. В крайнем случае, используйте молодую баранину и нежирную часть свиной туши. Отличный вариант – рыба и морепродукты. В ходе термической обработки мяса не используйте слишком много растительного масла и острых специй, чтобы блюда не получились чересчур жирными и острыми.
Также не стоит использовать большое количество синтетических приправ, ароматизаторов и усилителей вкуса. Петух не приемлет такое питание. Постарайтесь накрыть стол угощениями, приготовленными из натуральных продуктов.
3. Салаты
Здесь все понятно. Не готовьте данные закуски из курятины, а все остальные ингредиенты можете смело использовать для их приготовления. Салаты заправляйте томатным соусом или нежирным майонезом. Как известно, указанные продукты, купленные в магазине, изобилуют консервантами и другими химическими добавками. Именно поэтому заправки лучше приготовить самостоятельно – и здоровью пользу принесете, и Петуху сделаете приятно.
3. Нарезки, холодные закуски
Для нарезок можно использовать разные сорта сыра, колбасы, ветчины и буженины, в состав которых не входит курятина. Не забудьте и про овощную нарезку в сочетании с большим количеством:
• базилика.
• петрушки;
• укропа;
• кинзы;
• щавеля;
• салатных листьев;
• перьев лука.
Из многочисленных видов холодных закусок прекрасно подойдут небольшие бутерброды с икрой, ветчиной, сыром. Если располагаете временем, напеките основы для тарталеток из зернового теста. Наполнить тарталетки можно чем угодно – от говяжьей печени с грибами до лососевой икры с зеленью. Также на новогоднем столе отлично будут смотреться всевозможные рулеты и фуршетные канапе.
4. Десерты
Здесь тоже следует проявить фантазию. Испеките пряники и печенье в виде фигурок покровителя года. Сладкоежкам, наверняка, придутся по вкусу такие десерты, как мармелад, пирожные, халва. Если сладости вы решили приготовить самостоятельно, в качестве украшения готовых изделий используйте сахарную пудру, молотые орехи различных сортов и сиропы красного, оранжевого, золотистого цветов (персиковый, клубничный, вишневый, грушевый, абрикосовый).
5. Напитки
Из напитков рекомендуется выбирать натуральные соки (фреши), компоты, морсы, кисели. Желательно, чтобы они также имели красный, желтый или оранжевый цвета.
6. Алкогольные коктейли
Помимо таких традиционных алкогольных напитков, как водка, коньяк, ликер, вино, шампанское, можно удивить гостей необычными коктейлями. Ведь с английского языка слово "коктейль" дословно переводится как "петушиный хвост". И когда, как не в год Петуха нужно дегустировать вкусные коктейли? Отличный вариантом станет приготовление горячего коктейля, который называется "Глинтвейн". В него добавляется апельсиновая и лимонная цедра, а также масса различных специй. Но изюминкой новогодних алкогольных напитков могут стать "огненные" или "горящие" коктейли, которые перед употреблением следует поджигать – Красный Огненный Петух обрадуется такому теплому приему и будет помогать во всем!
Готовясь к встрече Нового Года Петуха 2017, праздничный стол следует украсить и накрыть так, чтобы гостям захотелось поскорее за него присесть и отведать аппетитные угощения, которыми он изобилует. В каждой семье имеются свои традиции, и нарушать их в год Петуха не стоит. И если вам не нравится оранжевый, красный или желтый цвета, не расстраивайтесь. Накрывайте и украшайте стол в соответствие со своими предпочтениями. Ведь Петух, несмотря на свой бойцовский характер, от природы добрый и щедрый. Если вы с любовью отнесетесь к приготовлению праздничного стола, хозяин года обязательно отблагодарит вас подарками в виде удачи!
http://www.newwoman.ru/ng.html
Корисно знати і вміти | Переглядів: 288 | Додав: Monti | Дата: 27.12.2016 | Комментарі (0)

Ми втрачаємо сили, коли:
- Говоримо «так», в той час як хотілося сказати «ні»;
- Посміхаємося, замість того, щоб заплакати,
- Не відпочи ваємо;
- Вмовляємо себе потерпіти ще трохи, замість того, щоб зрозуміти «Заради якої світлої мети я зараз це терплю?»;
- Ображаємося, замість того, щоб попросити людину про те, що нам потрібно;
- Займаємося не своєю справою;
- Людина нецікава, а ми з якихось придуманим причин продовжуємо з нею спілкуватися;
- Люди поруч з нами більшу частину часу говорять про негатив;
- Говоримо багато про політику, тарифах ЖКГ, пробках на дорогах, і т.д .;
- Брешемо;
- Багато і емоційно розповідаємо про те, як живуть інші;
- Працюємо на нецікавій, обридлій роботі;
- Боїмося;
- Чекаємо, що хтось прийде (Дід Мороз, принц, олігарх Леопольд), і життя зміниться;
- Лаємо себе, вважаємо себе негідними, невмілими, невдалими.
Ми набираємо силу, коли:
- Знайомимося з новими людьми;
- Отримуємо нові знання;
- Подорожуємо;
- Долаємо свої страхи;
- Пробуємо щось нове;
- Гуляємо (не плутайте з «біжимо на роботу» або йдемо в магазин, а саме гуляємо без будь-якої певної мети);
- Займаємося творчістю;
- Спілкуємося з приємними людьми;
- Спілкуємося з людьми, які нас підтримують і вірять в нас;
- Займаємося своїм тілом (підійдуть будь-які тілесні практики, баня, басейн);
- Звільняємо фізичний простір (згадайте, як по-іншому ви себе почуваєте в відремонтованої кімнаті);
- Звільняємо емоційний простір (згадайте, як ви по-іншому себе відчуваєте, коли вдалося пробачити і попрощатися з людиною);
- Говоримо «ні», коли хочеться сказати «ні» і говоримо «так», коли хочеться сказати «так»;
- Починаємо робити те, що нам хочеться.
Джерело: www.facebook.com
Корисно знати і вміти | Переглядів: 266 | Додав: Monti | Дата: 04.04.2016 | Комментарі (0)


12 життєвих законів психолога Наталії Грейс

Наталія Грейс - психолог і автор знаменитої книги «Закони Грейс», в якій вона спробувала сформувати колекцію спостережень про життя. Умовиводи, які вдалося виявити автору, допомагають нам стати трохи мудріші і зберегти свої сили.
1. Закон показовості дрібниць. Як людина проявляє себе в дрібницях - такий він і є! Він може бути щедрий по-царськи, але раз на рік, а дріб'язкова натура виявляється в дрібницях щодня, тому дрібниці куди більш показові.
2. Закон неминучості втрат. У всьому, що людина робить, він допускає промахи. Тому втрати неминучі. Втрати неминучі, панове! Знаючи це, не слід засмучуватися занадто сильно. На багато, але не на всі ми можемо вплинути. Є загальні закони світобудови. Ми не можемо бути ідеальними, і наші дії - теж. Неминучість втрат приймайте зі смиренням. Мабуть, воно потрібно лише тут.
3. Краще недо-, ніж пере -... Це стосується абсолютно всього. Наприклад, якщо вимовляєте мова, то закінчите її до того, як люди втомляться. Гете говорив: «Таємниця нудного полягає в тому, щоб сказати все». Пішли на побачення - попрощайтеся трохи раніше, ніж це захоче зробити ваш партнер. Ідіть з гостей перш, ніж вони занудьгує по самотності. Пам'ятайте: краще недо-, ніж пере -...
4. Закон загальної упряжки. Двоє коней в одній упряжці в змозі зрушити з місця 15 тонн. А ось кожна з них окремо - тільки 3 тонни. Впрягайтесь в діла не менше, ніж по двоє, і будете ефективні. «Нитка потрійна, не швидко порветься».
5. Закон терміну. Призначення терміну виконання будь-якої справи збільшує його подієву ймовірність. Одна справа сказати «зателефонуємо» і зовсім інше - «я подзвоню тобі завтра о десятій ранку». Імовірність дзвінка в другому випадку істотно вище.
6. Закон обнулення. Мозку необхідно обнулення. Якщо ви повернулися додому і ледве тримаєтесь на ногах, а зроблено лише 14 справ з 28 запланованих на сьогодні, якщо ви сіли і сидите, тупо дивлячись перед собою в порожнечу, то не звинувачуйте себе за неефективність! Мозок не може безперебійно виконувати ваші розпорядження. Собою йому теж необхідно зайнятися. Повинен же він навести порядок у всіх тих «недоноски», що ви в нього понакідалі. У цей час потрібно відсутність будь-якої інформації ззовні. Мозок «очищається» в цей час. Це і є обнулення. Навіть грунт перестає бути родючою, коли в сьомий рік їй не дають відпочити, а змушують народжувати знову. Це робить її безплідною рабинею. Хай живе обнулення!
7. Закон хибності ідеальних умов. Ніколи не буде ідеальних умов. Нерозумно, звичайно ж, заперечувати, що сприятливі обставини зрідка трапляються. Ще рідше комусь вистачає мудрості скористатися ними. Частково тому, що можливості ховаються під личиною проблем, які потрібно вирішувати.
8. Закон компенсації. Не буває всього одночасно! Чи можете уявити: дружина - красуня, манікюр, зачіска, пироги вдома не пересихають, в ліжку з чоловіком - чудеса винахідливості і пристрасті; діти купаються в увазі; геніально співає, розважає гостей грою на роялі; здорова - ну просто кров з молоком; поступлива, характер шовковий, зустрічає посмішкою, геніальна поетеса, щаслива бізнес-леді, ідеальний друг? ..
Не буває всього одночасно, тому Наполеон боявся кішок, Чайковський їв папір і плакав до десяти разів на дню, Суворов часто прикидався дурником, Шиллер на повному серйозі клав в стіл гнилі яблука для прикорму музи, а Бах жбурляв у органіста перукою, коли той суціль фальшиво.
Якщо в чомусь одному людина досягла істотних успіхів, то в іншому у нього зазвичай буває недобір. Але людина цінний не стільки відсутністю вад, скільки наявністю достоїнств.
9. Закон впливу. Оточення впливає на те, яким стане людина. У медицині є таке поняття - норма реакції. Очевидно, що комусь судилось бути стрункішою, комусь - повніше. Але навіть і в межах поняття про повноту можна бути повненьким симпатягою, а можна - обрезклим і розпустився до каліцтва. При одній і тій же генетиці, зауважте. Це і називається нормою реакції. Навіть якщо людина не дістає зірок з неба, то й у нього є якийсь запас цієї самої норми реакції. В одному оточенні він стане розвиненим (нехай навіть відносно), а в іншому - примітивним. Оточення впливає на багато, якщо не на все. Ми перетворюємося в тих, хто поруч з нами, і набагато рідше перетворюємо оточуючих в себе.
10. Закон полярної реакції на талант. Талановиті люди завжди викликають полярні реакції: або захоплення, або ненависть. Їх неможливо сприймати байдуже. Їх неможливо не помічати, ігнорувати. Їх неможливо забути. Їх пам'ятають, їх люблять, їх ненавидять, про них думають, їм заздрять. Тому якщо ви талановиті, то не сподівайтеся на загальне схвалення. Вороги будуть хоча б тому, що не всі таланти дісталися їм.
11. Закон загальної пам'яті. Найбільше людей пов'язує спільна пам'ять про події та всяких там пудах солі. На загальній пам'яті базується прихильність і в неабиякою мірою спокійна стадія триває любові. Таким чином, попадання в пам'ять пов'язує людей. Хочете доброї прихильності - потрапте в пам'ять добром.
12. Закон «Не твої люди». Чи не твої люди все одно від тебе підуть.
http://emosurf.com/post/1436
Корисно знати і вміти | Переглядів: 374 | Додав: Monti | Дата: 04.04.2016 | Комментарі (0)


Соборування: що, коли, навіщо?

Таїнство зцілення душі й тіла — такими словами можна передати сутність цього таїнства, назва якого пішла від практики його звершення декількома священиками — “собором”.
Призначення таїнства Соборування — цілковите зцілення людини. У молитвах, що читаються при звершенні таїнства, неодноразово звертаються до Бога прохання про прощення гріхів страждучого та про його одужання. Саме тілесне зцілення у молитвах таїнства ставиться у залежність від зцілення душевного, для якого необхідне покаяння, тобто прощення гріхів, поєднане з твердою обіцянкою виправити своє життя відповідно до заповідей Божих.
Для звершення таїнства використовується єлей (олія, за можливістю — оливкова). Єлей — один з найдавніших релігійних символів. З сивої давнини це був не тільки їстивний продукт, але й лікувальний засіб, і рідина для світильників, і косметичний засіб. Достаток олії сприймався як ознака благословіння Божого. Єлеєм натирали тіло, змащували волосся. Єлеєм помазували на служіння священиків та царів.
Ще святі апостоли помазували єлеєм хворих, молячись про їхнє зцілення. Про це пише апостол Яків: Хворий якщо хто з вас, нехай покличе пресвітерів Церкви, і нехай помоляться над ним, помазав єлеєм в ім’я Господнє. І молитва віри зцілить недужого, і підніме його Господь; і якщо він зробив гріхи, простяться йому (Якова 14:15). З цього тексту видно, що вже в апостольські часи була практика помазування хворих єлеєм, проте важливо зазначити, що зцілююча сила приписується не самій олії, а “молитві віри”. Наслідком цієї священодії, за словами апостола, є зцілення тіла й прощення гріхів.
Традиційно відправляють це таїнство декілька священиків, не обов’язково сім. Проте у виключних обставинах може відправити і один священик.
Чи прощаються при Соборуванні гріхи? Поза сумнівом, так, якщо людина внутрішньо кається в них, – адже саме з прохання про прощення гріхів починаються молитви про зцілення. Проте важливо пам’ятати, що для каяття у таких серйозних гріхах, які несумісні з перебуванням у Церкві (таких як вбивство, в т.ч. аборти, блуд та перелюб, в т.ч. життя у так званому “цивільному шлюбі” без реєстрації, та відпадіння від віри у різних формах, в т.ч. звернення до інших релігійних практик, до гадалок та “цілителів”, викликання духів, різні форми магії та окультизму, та інші тяжкі гріхи по відношенню до ближніх) — необхідне таїнство Покаяння, тобто сповідь. Сповідь та покаяння для людини, що вчинила тяжкі (“смертні”) гріхи, є власне таїнством повернення, знову приєднанням до Церкви. І зовсім невірним є уявлення про те, що нібито у Соборуванні прощаються виключно забуті гріхи. У молитвах таїнства ніде не йдеться спеціально про “забуті” гріхи, зажди мова йде про повне та цілковите прощення та зцілення.
Соборування не гарантує зцілення. Все залежить виключно від волі Божої, і ми не спроможні змусити Його зробити так, як вважаємо за потрібне. Як пише протопресвітер Олександр Шмеман, згадуючи про те, як під час Свого земного життя Ісус Христос спочатку прощав гріхи людям, яким потім дарував зцілення, “справжнє зцілення людини полягає не в відновленні — на якийсь термін! – її фізичного здоров’я, а у зміненні, справжньому перетворенні її сприйняття хвороби, страждань і власне смерті… Ціль таїнства у зміні самого розуміння, самого прийняття страждань і хвороби, у прийнятті їх як дару страждань Христових, які Він перетворив на перемогу”.
Над ким відправляється таїнство? З апостольського послання бачимо, що йдеться про таких хворих, які самі не можуть прийти до священика. Однак вже з давнини (з IV ст.) відома практика відправи Соборування не вдома у хворого, а у церкві. Пізніше на Заході Соборування стали розуміти як “останнє помазання”, відправляючи його виключно над тими, хто помирає. Для такого розуміння нема підстав, бо ціллю Соборування є зцілення людини, а не передсмертне напуття.
Досі серед православних богословів немає однозначної думки про те, чи можна відправляти Соборування над здоровими людьми. Практика звершення масових соборувань у Великий піст, а подекуди — і у інші пости, розповсюдилась в Українській Церкві тільки останні десятиріччя. Проте вже з Х століття відомі згадки про те, що помазування звершувалося не тільки над власне хворою людиною, життю якої загрожувала серйозна небезпека, але й усіх, хто перебував у її домі. У одному з грецьких рукописів ХІ століття йдеться про те, що разом із хворим помазання можуть прийняти не тільки його домочадці: єлеєм помазують навіть дім, кімнати, двері, стіни, тому що хвороба людини впливає на усіх і усе довкола.
Загальне Соборування відоме і у Грецькій Церкві, звідки воно прийшло на Русь. У XVII столітті цей чин відправлявся у Великий Четвер та Велику Суботу. При цьому і у Греції, і на Русі при загальному Соборуванні людей помазували не сім разів, як коли відправляють таїнство над хворим, а тільки один раз — наприкінці чину.
Останнім часом розповсюдилась практика частого соборування людей, які не мають очевидних хвороб. Робиться це на тій підставі, що усі ми “хворі гріхом”. Це дійсно так, але грішні люди мають перш за все прагнути покаяння та виправлення життя, а не соборування. Потрібна серйозна внутрішня робота.
Підсумовуючи сказане, спробуємо надати декілька практичних рекомендацій для парафіян.
Безумовно бажано соборувати людей, які страждають на серйозні хвороби. Думка про те, нібито впродовж однієї хвороби можна соборуватися тільки один раз, не має серйозних підстав.
Здорові люди під час Великого посту можуть, але не обов’язково, приймати таїнство Соборування. При цьому соборуватися декілька разів впродовж року не треба, якщо, звісно, людина не захворіла.
Соборувати дітей до 7 років можна, якщо вони хворі, в індивідуальному порядку. Нема потреби приводити дітей на загальне Соборування.
Соборування не замінює сповідь і Причастя. Щоб покаятися у серйозних гріхах, починати треба не з Соборування, а з покаяння перед Богом та сповіді священику.
Протоієрей Андрій Дудченко
Джерело:http://www.preobraz.kiev.ua/
Корисно знати і вміти | Переглядів: 309 | Додав: Monti | Дата: 04.04.2016 | Комментарі (0)

Імбирний чай
Імбирний чай корисний в холодну пору року - він добре зігріває організм. Імбирний чай корисний під час епідемій грипу і розгулу простудних захворювань - він підвищує імунітет і допомагає організму боротися з вірусами. Імбирний чай корисний завжди, як профілактичний засіб, так і лікувальний, майже при всіх недугах (виняток становлять стану з високою температурою і загостренням виразкових хвороб).
Як приготувати чай імбирний. 1. Імбир з лимоном - самий простий і доступний спосіб. Очищений корінь імбиру натерти на дрібну тертку (або нашкребти лезом ножа). Досить однієї чайної ложки подрібненого імбиру. Розтерти його з часточкою лимона (можна додати цукор за смаком) і залити окропом. Дати настоятися і остудити до комфортної температури. Напій виходить дуже пряний, пекучий, приємний.
2.Імбірь із зеленим чаєм - ефективний при застудах, болях в горлі. Чайну заварку залити гарячою водою необхідної температури (в залежності від сорту чаю). Окремо заварити таку суміш: тертий імбир (1 ч. Ложка), 3 шт. гвоздики, кілька часточок лимона за смаком. Через 10 хв змішати чайну заварку з залитої окропом сумішшю імбиру і ін. Інгредієнтів, процідивши напій. Пити вприкуску з медом.
3.Классіческій рецепт приготування чаю з імбиром. В даному випадку корінь вариться. Шматочок імбиру, приблизно 5 см довжиною очистити від шкірки і нарізати тонкими скибочками або натерти на крупній тертці. У киплячу воду висипати подрібнений імбир і варити на повільному вогні 10 хвилин. Наприкінці варіння можна додати дрібку чорного меленого перцю. Як засіб від застуди, такий чай дуже гарний. Приступаючи до розпивання такого чаю, додайте часточку лимона або сік? частини лимона або апельсина. Пити краще з медом.
4.Чай з імбиром і м'ятою. Тертий імбир (1 ч. Ложка), кілька листочків м'яти, меліси або іншої корисної трави (чебрець, наприклад) залити окропом. Лимон додається за бажанням. Дати можливість настоятися і пити з медом.
Це лише кілька прикладів заварювання чаю з імбиром. Насправді, ви можете проявити фантазію і комбінувати імбир з усіма, що подобається вам, складовими. Це можуть бути варіанти з журавлиною, малиною, чорною смородиною, материнкою, липою і ін. Та ін.
Щоб чай з імбиром був корисний. Є обмеження, про який бажано пам'ятати - уникайте пити імбирний чай з цукром (особливо, якщо в його складі є трави і чайна заварка). Краще з медом, сухофруктами. Якщо не можете обійтися без цукру, скористайтеся наступним рецептом: в трилітровій банці змішати 750 г цукру з 200 мл води і 200 г меду. Протягом 8 днів суміш буде бродити, необхідно кілька разів протягом дня вміст банки помішувати дерев'яною лопаткою. В процесі бродіння сахароза, яка перешкоджає засвоєнню організмом кальцію і магнію, розпадеться під впливом меду і води на фруктозу і глюкозу. І це вже буде інший продукт. Таку «патоку» можете додавати в чай ​​без побоювання.
Подрібнювати імбир бажано спеціальним, неметаллическим ножем, щоб сировина не окислюється. До речі, дуже зручно просто соскребать необхідну кількість імбиру таким ножем. Тільки шкребти треба уздовж волокон.
Для приготування чаю краще брати свіжий і пружний корінь імбиру. Імбир в порошку можна використовувати, за відсутністю кращого, але чай з нього вийти каламутним, а смак і колір будуть не такими яскравими.
Джерело: http://tvoj-chaj.ru/kak-pravilno-prigotovit-imbirnyj-chaj#ixzz40LFLDYZ5
Корисно знати і вміти | Переглядів: 332 | Додав: Monti | Дата: 27.02.2016 | Комментарі (0)

Зміни в житті, які значно поліпшать ваше здоров'я
Здоровий спосіб життя. Йому вчать нас з дитинства. Але далеко не всі батьки стежать за правильним способом життя і харчуванням дитини. До того, щоб побільше і повкуснее нагодувати коханого внучіка, схильна кожна бабуся. В результаті багато хто вже виростають з неправильним обміном речовин. Є й інша ситуація: дитині забороняють їсти шоколадки і цукерки, і коли він виростає і починає заробляти свої власні гроші, він починає мотати гроші на піци, торти та іншу смачну, але шкідливу їжу. Дорослі люди рідко приділяють достатню увагу харчуванню, багато хто не використовують робочу перерву для їжі, а вважають за краще закінчити справи, що нагромадилися, у деяких його взагалі немає. У будь-якому випадку, далеко не кожна людина зараз стежить за правильним харчуванням, вітамінним балансом і необхідної навантаженням на організм. Саме про це і піде мова в цій статті. До речі, це мій перший пост про здоров'я.
Зміни в їжі 1. Їжте фрукт до обіду Заведіть звичку щодня їсти яблуко, банан, апельсин, або будь-який інший фрукт до обіду. Це знизить ваш апетит, і ви вже не станете є багато жирної їжі і хліба. До того ж будь-який фрукт - це джерело вітамінів і поживних речовин.
2. Не користуйтеся торговими автоматами Скажіть чесно, ви хоч раз купили здорову їжу в торговому автоматі? У наших автоматах можна купити Кока-Колу, шоколадки типу Snickers, горішки та сухарики. Тобто це концентрована, пересолена, солодка їжа, яка не дає нічого хорошого організму. Можете дозволити собі купити там тільки мінералку, та й то, коштувати вона там буде напевно дорожче, ніж в кіоску чи на ринку. 3. Раз на тиждень влаштовуйте вегетаріанський вечерю Існує безліч статей про плюси і мінуси вегетаріанства. Ви можете йому слідувати чи ні, це ваш вибір.
4. Перейдіть на хліб з цільного зерна (висівковий хліб) Ви любите білий хліб? Даремно, нічого хорошого в ньому немає. Починайте їсти висівковий хліб, в якому є клітковина, вітаміни В і Е, так як він сприяє поліпшенню здоров'я, а завдяки клітковині дозволяє довше не відчувати голоду. Але якщо дуже хочеться, краще з'їсти шматочок чорного бородинского.
5. Їжте знежирені або 1% молочні продукти Плюс нежирних молочних продуктів в тому, що вони дають стільки ж корисних речовин і менше жиру. А за смаком вони практично не відрізняються від жирних.
Зміни в питві.
1. Поставте на робочий стіл пляшку мінеральної води. Наш організм влаштований таким чином, що ми іноді приймаємо легку спрагу за почуття голоду. Тому, як тільки ви відчуєте бажання побалувати себе чимось їстівним, випийте трохи мінералки. До того ж вода корисна для людського організму, і в день потрібно випивати не менше 2-х літрів.
2. Пийте чай на травах замість кави Скільки чашок кави і чаю ви випиваєте в день? Порахуйте і замініть половину на чай на травах або чай без кофеїну. Він набагато корисніше. Але якщо ви не можете жити без кави, пийте його, але в невеликих кількостях.
3. Намагайтеся не пити напої з молоком З попереднього пункту зрозуміло, що кава не сприяє поліпшенню здоров'я. А якщо це ще й великий латте або капучино ... Калорій в напої багато, а користі мало. До того ж, в більшості випадків такі напої абсолютно не насичують.
4. Не вживайте алкоголь 4 дні на тиждень. Якщо ви любите випити пляшку пива перед телевізором / келих мартіні в барі після роботи, постарайтеся кинути цю звичку, бо вона ставить під загрозу здоров'я вашої печінки. Алкоголь також сприяє набору ваги.
Зміни в заняттях спортом
1. Кожен день гуляйте як мінімум 20 хвилин Протягом робочого дня намагайтеся робити невелику перерву і пройтися хвилин 20. Це допоможе вам прояснити розум, обміркувати нові ідеї і, природно, буде корисним навантаженням для вашого організму.
2. Проходьте пішки деяку відстань на або з роботи Якщо місцевість дозволяє, прогуляйтеся до будинку або з роботи пішки. Можете навіть спеціально вийти на зупинку раніше.
3. Не рідше ніж раз на тиждень ходіть в спортзал . Де б ви не жили, ви напевно можете знайти поблизу тренажерний зал. Не відмовляйте собі в задоволенні як мінімум один раз відвідувати обрані заняття.
4. Активно проводите вихідні. Якщо ви працювали цілий тиждень, займіться чимось новим і цікавим на вихідних. Сходіть на каток, в парк на пікнік, поїдьте за місто. Нехай кожні вихідні запам'ятовуються вам чимось особливим!
5. Робіть зарядку під час перерв / реклами Якщо ви відчуваєте, що втомилися працювати, а це зазвичай відбувається кожні 40-50 хвилин, встаньте, потягніться, зробіть пару віджимань або присідань. Те ж саме можна робити і під час відпочинку і перегляду телевізора: як тільки почалася реклама, встаньте і виконайте кілька нескладних вправ. Це буде підтримувати вас у формі і позбавить від захворювань хребта.
Джерело: http://improve-me.ru/554
Корисно знати і вміти | Переглядів: 330 | Додав: Monti | Дата: 27.02.2016 | Комментарі (0)

СИНДРОМ ХРОНІЧНОЇ ВТОМИ. П'ятірка кращих рецептів. Підвищуємо імунітет і зміцнюємо нервову систему.
1. Візьміть склянку очищених волоських горіхів, стільки ж меду і лимон. Ядра горіхів і лимон подрібнити, залити рідким медом, зберігати в холодильнику. Приймати по 1 ст. ложці 3 рази на день 2 тижні.
2. Свіжовичавлений виноградний сік. Приймати по 2 ст. ложці перед їжею до тих пір, поки не відчуєте себе краще.
3. Швидко усуває хронічну втому соснова хвоя. Зібрану в лісі хвою промити, висушити в духовці протягом 15 хв., 2 ст. ложки хвої подрібнити, залити 200 мл води і кип'ятити на малому вогні 30 хв., додати 3 ст. ложки меду, укутати на 1:00. Приймати по 1ст. ложці перед сном протягом 10 днів.
4. Хороший ефект дає старий рецепт: 200 мл. молока, 1 ст. ложка меду і 0,5 ст. ложки сухих суцвіть ромашки. Ромашку залити молоком і довести до кипіння, розчинити мед, процідити, випити перед сном.
5. Для підтримки імунітету, особливо у чоловіків - суміш гарбузового насіння, меду і коньяку. 0,5 склянки очищених насіннячок залити рідким медом і додати 2 ст. ложки коньяку. Приймати натщесерце по 1 ст. ложці щодня не менше 3 тижнів.
Джерело: http://ok.ru/dk
Корисно знати і вміти | Переглядів: 340 | Додав: Monti | Дата: 27.02.2016 | Комментарі (0)

1-10 11-20 21-26Онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Хто був на сайті сьогодні
Використання матеріалів дозволяється при посиланні на horol.info
© Майструк Є. 2010 - 2019