Великий піст-2017

Великий піст-2017. Усвідомлення важливості посту і його значення .

Великий піст в цьому році починається 27 лютого і вважається одним з найбільш важливих для дотримання. Його мета досить проста - підготувати людину до святкування найвизначнішого свята в році - Великодня. Піст йде від древніх писань, де Ісус подорожував в пустелі сорок днів. Весь цей час людині слід відмовляти собі в їжі, молитися і каятися, ходити в церкву і прославляти Ісуса Христа.
Піст - це завжди період утримання в усьому, що може принести задоволення людині. Це час створено для роздумів, а не для ведення звичайного життя з відмовою від ситого їжі. Більш того, саме в пост Церква рекомендує думати над усім, що істотно, що важливо, що дійсно допоможе вам зрозуміти суть існування. Піст - це час покаяння, це час довгих молитов і усвідомлення власного життя. Ви повинні розумієте, що суть утримання набагато ширше. Віруючі люди, які вирішили себе обмежити в ім`я очищення, накладають вето не тільки на своє меню, вони утримуються від різних розваг, від видовищних заходів і масових зборищ, які проводяться з метою розважити народ. Саме з цієї причини в Пост ніколи не проводяться весілля - для створення сім`ї і нового міцного союзу достатньо часу в році, але ось час Великого посту - це зовсім інше. Під час посту люди також відмовляються від шкідливих звичок, від тих задоволень, які в усі часи вважалися людськими слабкостями. В Пост рекомендується відмовлятися і від перегляду телевізора - особливо, коли мова йде про розважальні програми або ж художніх кінофільмах. Це час рекомендується заповнити молитвами і думками про покаяння, про людське існування. Якщо ви хочете знати, коли почнеться православний піст, то повинні розуміти, що постом можна вважати тільки лише відмова від їжі, це не буде правильно. У такому випадку, ви будете лише дотримуватися дієти, і нічого більше, ви не будете більше виконувати нічого, що наказано постом. А це означає лише те, що ви не зрозуміли його призначення і суті, і будете лише думати про те, що очищається ваше тіло. Якщо ви готові дотримуватися посту, то підійдіть до цього з усією відповідальністю. Відмова від їжі постом не рахується, і ніколи не вважався. Але, якщо ви готові присвятити 40 днів покаянню і молитвам, то вам буде цікаво не тільки те, коли почнеться Великий православний піст, але і те, яке меню дозволено в 7-ми тижневий піст.
Тривалість Великого посту разом зі Страсною седмицею - 48 днів. Пост або говіння, - це відмова не тільки від певної їжі, але й від усіх шкідливих звичок і веселощів.
Протягом усього посту віруючий повинен повністю відмовитися від таких продуктів, як м'ясо (яловичина, свинина, птиця), молоко, сир, масло, сметана, яйця, жир.
Понеділок, середа і п'ятниця кожного тижня посту - сироїдіння, тобто, в ці дні продукти можна вживати тільки в сирому вигляді без термічної обробки, причому прийом їжі повинен відбуватися один раз на добу.
У вівторок та четвер кожного тижня дозволяється приймати їжу тільки ввечері, також дозволяється готувати їжу, але без додавання олії (рослинного походження).
У вихідні дні (суботу та неділю) віруючим дозволяється їсти три рази на добу, причому в їжу можна додавати олію (тільки рослинну і зовсім трохи). Також церквою дозволяється пити вино (в невеликих кількостях).
Риба дозволяється в Благовіщення Пресвятої Богородиці (7 квітня) та у Вербну неділю (в 2017 році 9 квітня). В Лазареву суботу (у 2017 року 8 квітня) дозволяється рибна ікра. У страсну п'ятницю (в 2017 році 14 квітня) не можна вживати їжу до виносу плащаниці.
Для деяких категорій людей допустимі послаблення в їжі під час посту: для хворих, для тих, хто займаються важкою працею, для вагітних і годуючих жінок і т. д. Але для цього необхідно порадитися з духівником.
У дні Великого посту, а також в підготовчі тижні до посту забороняється церковнослужителям проводити обряди вінчання. Але це стосується вінчання, а не традиційних весіль. Щодо останніх у церкви немає єдиної відповіді - одні священики запевняють, що молодята, зігравши весілля з урахуванням канонів і приписів посту, не порушують богослужбовий статут, інші ж, навпаки, категорично забороняють і вінчатися, і одружуватися.
Піст без молитви - це зовсім не піст. Церква рекомендує під час посту звільнити для молитви хоча б по 10 хвилин вранці і ввечері. Можна читати звичайні ранкові та вечірні молитви, покаянні молитви або Псалтир.
Варто повністю відключати телевізор, вводити мораторій на відвідання блогів, форумів і соціальних мереж - кожен вирішує сам. Деякі благочестиві християни взагалі протягом усього посту утримуються від перегляду телевізора. Що стосується богослужінь, то потрібно намагатися відвідувати їх, як тільки надається така можливість. Якщо ж її немає, то можна заповнити прогалину тим, що вдома вичитувати повністю або частково, в залежності від часу і сил, які-небудь великопісні служби.
Піст завершується в ніч на Світле воскресіння. Великдень у 2017 році святкуватиметься 16 квітня.
http://ua.112.ua/

Джерело: http://ua.112.ua/
Категорія: Корисно знати і вміти | Додав: Monti (28.02.2017) Переглядів:221 | Теги: hor0l-info | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]Онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Хто був на сайті сьогодні
Використання матеріалів дозволяється при посиланні на horol.info
© Майструк Є. 2010 - 2018