Що потрібно знати про магнітні бурі?
]Що потрібно знати про магнітні бурі?

Магнітні бурі: попереджений, значить захищений

З усіх впливів Космосу на Землю найбільш сильним є випромінювання Сонця, що ритмічно змінюється. На нашому світилі безперервно йдуть процеси, які виявляються у вигляді спалахів, що змінює вплив загальної сонячної активності та сонячної радіації на земну атмосферу.
Спалах на Сонці — це потужний вибух поблизу великої групи сонячних плям. Енергія середнього спалаху приблизно в 10 млн разів перевищує енергію виверження одного чималого вулкану. При цьому викидається сонячна речовина, що складається із заряджених часток, названих ученими плазмою. Плазма, яка рухається з надзвуковою швидкістю в міжпланетному просторі, і створює ударну хвилю, що викликає при зіткненні з Землею магнітну бурю.
Люди по-різному реагують на спалахи. До першої групи належать ті, хто «відчуває» її практично відразу, реагуючи на посилену радіацію під час спалаху. Друга група людей відчуває її із «запізненням» на 1—2 дні, що якраз відповідає часу руху плазми від Сонця до Землі. Реакція обох груп загалом схожа — головний біль, запаморочення, біль у ділянці серця, дратівливість. Для 1-ої групи більш характерний пригнічений настрій.
Вплив магнітних бур
Сонячна активність змінює магнітне поле Землі, і це, звичайно, відбивається на людині. Життя показує, що під час найбільшої активності Сонця виникає, наприклад, різке погіршення стану хворих і слабких людей, які страждають гіпертонією, кількість пацієнтів у лікарні збільшується, зростає і кількість нещасних випадків. Інтенсивність сонячної активності має короткий, приблизно 28-добовий цикл: він пов'язаний з обертанням Сонця довкола своєї осі.
На Сонці відбувається складний взаємозв'язок циклів низького і вищого порядків. Є і піврічний порядок, коли найбільша кількість магнітних бур спостерігається у березні — квітні та вересні — жовтні;
Сонячна активність розбурхує всю Землю в цілому. Відмічено, що і землетруси бувають тим сильнішими і частішими, чим більше на Сонці плям. Безпосередньо з появою магнітної бурі пов'язані деякі чинники, які негативно впливають на здоров'я людини:
•інфразвук, що виникає в зонах полярних (північних) сяянь у високих широтах;
•короткоперіодичні коливання магнітного поля Землі — мікропульсації, саме вони діють на нервову систему людини;
•зміна інтенсивності ультрафіолетового випромінювання, що приходить до поверхні Землі в результаті того, що озоновий шар змінюється у високих широтах під впливом заряджених часток, що вторгаються.
Категорія: Корисно знати і вміти | Додав: Monti (02.04.2011) Переглядів:862 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]Онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Хто був на сайті сьогодні
Використання матеріалів дозволяється при посиланні на horol.info
© Майструк Є. 2010 - 2019